Muiden kisat

Tänne laitetaan niiden kisoejn  tuloksia esim CJS (CityJunnuSulkis), jonne seurasta osallistuu aina kiitettävä määrä harrastajia. Syksyn 2014 viimeisten kisojen ranking lista on seuraava:

Syyskauden viimeisten CJS kisojen 13.12.2014 jälkeen ranking lista on seuraava:

sijanimiseura
1Karjalainen JesseKlaki Sulka
2Siirilä MatiasÖIF
3Parmola SamiKlaki Sulka
4Mäenpää JaakkoKlaki Sulka
5Tontti LauriÖIF
6Werkman ElmerHBC
7Kivinen RasmusÖIF
8Huhtinen TommiKlaki Sulka
9Collins RossHBC
10Krzywacki AnniÖIF
11Nousiainen SamuelKlaki Sulka
12Varjoniemi MiroÖIF
13Virkki JesseÖIF
14Forss LauriPuiU
15Väyliö VeeraKlaki Sulka
16Sorvali NiklasÖIF
17Vasikkaniemi TuuliKlaki Sulka
18Hietala AnthonDrive
19Brummer FelixESB
20Mehtälä JesperDrive
21Jäntti Jessica HBC
22Molander TomiDrive
23Aittokoski MaxSmash sulkis
24Immonen MaxESB
25Kivinen JoonaÖIF
26Kultti OtsoSmash sulkis
27Jäntti RobinHBC
28Nieminen JoonasKlaki Sulka
29Li EetuTS
30Dahlqvist FridaHBC
31Ringbom RudolfÖIF
32Rinne SimoDrive
33Vikman HenriDrive
34Harti TomasPuiU
35Felixson SofiaPuiU
36Lauri LilliPuiU
37Rönkkö JaanVipsu
38Helminen TuukkaSmash sulkis
39Blümchen SamiPuiU
40Melleri ElielSSB
41Li KaiwenÖIF
42Monnberg JannicaÖIF
43Salonen JuliaPuiU
44Makkonen EetuIVU
45Väyliö OskariKlaki Sulka
46Korpinen EllaÖIF
47Lindholm JenniferÖIF
48Granholm SanderHBC
49Wiksten AnniPuiU
50Halme Mico Smash sulkis
51Pasenius OlliDrive
52Haapala OskarKlaki Sulka
53Ihalainen AleksiHBC
54Yang ThomasESB
55Kitti NiilaPuiU
56Qvisen JonatanSSB
57Mattila RikuHBC
58Nieminen TildaKlaki Sulka
59Nenonen NikoÖIF
60Roslin LinusDrive
61Markkanen SiiriÖIF
62Mäntynen MikkeSSB
63Nurminen OivaSmash sulkis
64Horttana EinariHBC
65Aakko TykoMaski
66Pajula Ilari Vipsu
67Carlson ErikHBC
68Kallioranta Matti OskariDrive
69Segerantz IsakHBC
70Li Erik TS
71Lehikoinen Topias PuiU
72Törrönen JenniKlaki Sulka
73Aalto JasuÖIF
74Nylund SonjaESB
75Eriksson RoopeKlaki Sulka
76Nyqvist NiiloHBC
77Väyrynen SuviKlaki Sulka
78Backmann MiskaKlaki Sulka
79Mattila PaavoHBC
80Leikola LinaHBC
81Haglund KnutÖIF
82Augusto AhlbäckESB
83Nysten ZachariasSöderkulla
84Ala-Härkönen AnttiESB
85Paananen LauriSmash sulkis
86Juslen JannaDrive
87Kieleväinen VäinöSmash sulkis
88Matias SairanenESB
89Nyström Emelie HBC
90Lindholm JenniferÖIF
91Harti CesiliaPuiU
92Peltonen VeijoKlaki Sulka
93Karonen KiiraDrive
94Aakko OhtoMaski
95Aho SamuliSmash sulkis
96Salonen JimiPuiU
97Rantanen VilmaDrive
98Helminen KalleVipsu
99Kaaro AxelÖIF
100Jaskara ToukoPuiU
101Koskinen SamuelKlaki Sulka
102Söderholm Christer Kauniainen
103Simell AkuHBC
104Survo TuureMarSu
105Juntunen JereKlaki Sulka
106Willamo NoaHBC
107Karjalainen LauriVipsu
108Laihonen SuviVipsu
109Palm RosaHBC
110Tuuri AnnaHBC
111Degerlund JoonasESB
112Lindroos OssiSSB
113Nylund TiinaMaski
114Toivio AleksiPuiU
115Hämäläinen HannaDrive
116Pontan FreijaÖIF
117Hannula EliasMaski
118Schroderus ErikSSB
119Kammonen NiklasÖIF
120Hietala Anni-KanervaDrive
121Manner ToukoSmash sulkis
122Hänninen AnnikaESB
123Silander NooaVipsu
124Björksten MarcHBC
125Malmberg MikkoSmash sulkis
126Turpeinen TommiSSP
127Ehrnrooth Cedrickauniainen
128Kolehmainen InkaÖIF
129Palo SanteriPuiU
130Lönnqvist ToffeESB
131Saastamoinen AlttiPuiU
132Signh GaganSmash sulkis
133Orell NelliDrive
134Ala-Lipasti AaroESB
135Arola ArsiLasupa
136Julia JaatinenESB
137Lampen LiliPuiU
138Segercantz PhilipHBC
139Särkijärvi EllaPuiU
140Avoranta HeikkiDrive
141Roope JortikkaESB
142Salmela OlliDrive
143Väyrynen JuuliKlaki Sulka
144Turpeinen TimiSSP
145Anttila IdaVipsu
146Vasikkaniemi AnttiKlaki Sulka
147Venola JoonasKlaki Sulka
148Andersson RasmusESB
149Hietala PyryDrive
150Miettinen OliverPuiU
151Hirvonen TuomasDrive
152Sillanpää EetuSSB
153Haikala SamuliÖIF
154Silander SamuelVipsu
155Oliver OtterströmESB
156Venola OskariKlaki Sulka
157Skön ElmerSmash sulkis
158Sauli SillanpääESB
159Rusi MartinLasupa
160Melleri AlvarSSB
161Sarivaara SaanaHBC
162Vähätalo VernerKlaki Sulka
163Zhang YankuanTS
164Rantanen OlliDrive
165Ni KevinTS
166Miettinen NicoPuiU
167Mikola AiliDrive
168Sundberg ArthurSSB
169Gergen AntoniaHBC
170Varila AnnaPuiU
171Häkkinen HannaPuiU
172Salonen JeminaPuiU
173Kuutti LumiÖIF
174Räsänen KonstaÖIF
175Ihalainen MarttiHBC
176Helander MatiasÖIF
177Käyhkö JooseppiÖIF
178Myllymäki ViiviSSB
179Franck CassandraESB
180Pirinen LeoKlaki Sulka
181Lehtinen LassiÖIF
182Kobylko JuliaÖIF
183Finell AmosHBC
184Turpeinen TeemuSSP
185Ahnlund OliverSSB
186Hu Bao BaoDrive
187Korhonen AnnukkaPuiU
188Bergman AnniinaÖIF
189Impola MatiasDrive
190Franck RebeccaESB
191Lukkari AinoKlaki Sulka
192Käyhkö VerneriÖIF
193Dahlström FiaPuiU
194Li QilunÖIF
195Purhonen MirjaHelsinki
196Heikkilä LeoKovs
197Kuo ShiESB
198Martola HenriDrive
199Tuuri JussiHBC
200Aalto AkseliDrive
201Neuvonen AlbinDrive
202Forssell AxelÖIF
203Eriksson NooraKlaki Sulka
204Nyström SofieHBC
205Kolga ArsenijESB
206Leskinen JoonaESB
207Impola MatiasDrive
208Kettunen JuliaKlaki Sulka
209Lahdelma IirisPuiU
210Löfman-Arranz AlejandroSSB
211Ihalainen IirisHBC
212Jaakola NikiÖIF
213Latvala SiljaHBC
214Retti CasimirSSB
215Kallio JadePuiU
216Övermark AinoESB
217Mäkinen EelisTuusula
218Limnell HugoDrive
219Rainio LyydiaHBC
220Lauren PeppiPuiU
221Björksten AliciaHBC
222Mäenpää MikkoKlaki Sulka
223Kiviniemi AlexPuiU
224Räsänen AkseliÖIF
225Andersson TeresaSSB
226Määttälä KarlSSB
227Aakko PekkoMaski
228Weckström EeroHelsinki
229Neuvonen ElinDrive
230Tapola OonaESB
231Nora SaagaDrive
232Nyqvist NellaHBC
233Luostarinen AnittaÖIF
234Lybeck ElmeriKlaki Sulka
235Li DelunÖIF
236Suitiala RauhaDrive
237Mikkonen MillaDrive
238Sarivaara AuriHBC
239Schroderus ElliSSB
240Hietala KaislaDrive
241Riikka MäenpääKlaki Sulka
242Björksten AliciaHBC
243Silander NoelVipsu
244Rainio EeditHBC
245Martola MatiasDrive
246Helka HahkioTS
247Timonen AstridESB
248Aaro ViitanenLaSuPa
249Salmelainen KaijusÖIF
250Asfar SarahTS
251Linden Mio Drive
252Konsta AlajokiLaSUPa
253Virkki HannuSSB
254Von Lerber JoonasDrive
255Molander JoonaDrive
256Ville WiioTS
257Ryökäs CathaysaSSB
258Krogell OliviaSSB
259Leo GongESB
260Lassi KatajajuuriTS
261Avoranta AnttiDrive
262Nyberg ElisHBC
263Wentzel OscarESB
264Jalli LauraLaSuPa
265Jooa SiurolaESB
266Anni Mujunen 
267Helen HöierESB
268Samu Kaasinen 
269Matias LehtivaaraESB
270Anttila NooraESB
271Helmi KojonenSulkapallokoulu
272Niilo HeinonenHBC
273Aino PursulaESB
274Hari ParviainenHBC
275Tuulia SuotunenSulkapallokoulu
276Toivo Pajunen 



CJS-kisat taas jatkuvat taas seuraavan aikataulun mukaisesti:


CJS4  21.02.2015 CampoCenter Vantaan Rajakylä
CJS5  14.03.2015 CampoCenter Vantaan Rajakylä
CJS6  25.04.2015 Forever halli Espoon Matinkylä
CJS7  09.05.2015 CampoCenter Vantaan Rajakylä Kevätspecial
 

Paikalle mennään viimeistään klo 10.00 ja ilmoittautuminen paikan päällä tapahtuu klo 10.00-10.30 ja pelit alkaa klo 11.00. Pelit kestää n 2 - 2,5 tuntia, jonka jälkee pääsee kotiin.
Special kisoissa kilpaillaan pokaaleista, ja tällöin kisat myös kestää vähän pidempään 3.0-3.5 tuntia
Säännöt kerrotaan aina paikanpäällä ennen pelien alkua.
 
Seuraavassa Campo Centeriin linkki http://www.camposportcenter.fi/
 

Seuraavassa Forever hallin linkki http://www.foreverclub.fi/
Ja hallin osoite on Forever Matinkylä, Matinkartanontie 1, 02230 Espoo